مقدمه

ویزای توریستی کانادا، امکان سفر به این کشور را با مقاصد گردشگری فراهم می‌نماید. دارنده این ویزا اجازه کار، تحصیل، سرمایه گذاری و … را در کانادا ندارد.


اعتبار ویزا

ویزای توریستی کانادا، تا پایان اعتبار پاسپورت معتبر بوده و محدودیتی در تعداد دفعات ورود و خروج ندارد. دارنده‌ی این ویزادر هر سال می‌تواند تا حداکثر شش ماه در کانادا اقامت داشته باشد.


مدارک مورد نیاز

۱- تکمیل فرم

۲- گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ سفر به کانادا

۳- یک قطعه عکس ۴*۶

۴- اصل یا اسکن دعوتنامه و مدارک دعوت کننده‌ (در صورت داشتن)

۵- رزرو بلیط و هتل

۶- مدارک شخصی

شناسنامه، سند ازدواج، کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت دوره ضرورت (برای آقایان)

۷- مدارک شغلی

برای صاحبین مشاغل: روزنامه رسمی تاسیس و تغییرات شرکت، مجور شرکت، کارت بازرگانی، پروانه وکالت، جواز پزشکی و …

گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی سه ماه آخر، لیست سوابق پرداخت حق بیمه

برای دانشجویان و دانش آموزان: گواهی اشتغال به تحصیل

۸- مدارک مالی

نامه تمکن مالی از بانک به زبان انگلیسی با درج مانده حساب، میزان گردش شش ماه آخر و معادل آن‌ها به دلار کانادا، سند ملکی، گواهی سهام و …

۹- کودک زیر سن قانونی در صورت سفر نکردن با پدر و مادر (هر دو): نامه رضایت سفر به زبان انگلیسی با امضای والدین به همراه اسکن گذرنامه‌ی امضا شده والدین


مراحل درخواست ویزا

پس از تکمیل فرم‌ها و آپلود  مدارک و واریز وجه ویزا، شخص متقاضی موظف است به یکی از دفاتر VAC مراجعه کند تا مراحل انگشت نگاری (biometric) از وی اخذ شود. بعد از این مراحل، معمولا در فاصله دو هفته تا چند ماه پاسخی از سفارت ارسال می‌گردد. در صورت دریافت پاسخ مثبت از سفارت، مسافر موظف است گذرنامه‌ی خود را به یکی از دفاتر VAC جهت الصاق ویزا تحویل دهد. همچنین مسافر می‌تواند گذرنامه خود را در اختیار این شرکت قرار دهد تا به منظور پیکاپ به دفاتر VAC ارسال شود و در ایران تحویل مسافر گردد. در این روش، با توجه به عدم نیاز به سفر به یکی از کشورهای اطراف، صرفه جویی قابل توجهی در وقت و هزینه صورت می‌گیرد.


سایر توضیحات

* افراد زیر ۱۴ سال، بالای ۸۰ سال و همچنین افرادی که طی ده سال گذشته جهت اخذ ویزای کانادا انگشت نگاری شده‌اند، از انگشت نگاری معاف هستند.

* ویزای توریستی کانادا مصاحبه ندارد. به همین دلیل مسافر و شرکت اقدام کننده باید در تکمیل مدارک و فرم‌ها حداکثر دقت را به کار برد.


فرم‌ها و اسناد

چک لیست مدارک

فرم اصلی فارسی

فرم اصلی انگلیسی

فرم اطلاعات خانوادگی فارسی

فرم اطلاعات خانوادگی انگلیسی

فرم اسکجول وان


تعرفه خدمات

Generated by wpDataTables

دریافت به روز رسانی و بیشتر

اندیشه های ذهنی به صندوق پستی شما