مقدمه

طبق فرمان مهاجرتی ۱۳۷۶۹ که در تاریخ ۲۷ ژانویه ۲۰۱۷ به امضای رئیس‌جمهور آمریکا رسید، صدور ویزاهای مهاجرتی و غیرمهاجرتی از جمله توریستی، دیدار با خانواده، تحصیلی، کاری و … برای اتباع چند کشور از جمله ایران به صورت عادی متوقف گردید. سفارت‌های آمریکا هنوز درخواست ویزای ایرانیان را می‌پذیرند اما متقاضیان ویزا در زمان مصاحبه علاوه بر مدارک اصلی، باید نشان دهند که به نحوی، از این فرمان مهاجرتی مستثنی هستند. هر چند تعداد استثنائاتی که سفارت در صدور ویزا برای ایرانیان قائل می‌شود، مخصوصا برای متقاضیان ویزای توریستی، به شدت اندک است، اما به هر صورت صدور این ویزاها به صورت کلی متوقف نشده است.


اعتبار ویزا

ویزای توریستی آمریکا، از زمان صدور تا سه ماه معتبر است، مسافر باید در ظرف این مدت به آمریکا وارد شود. بعد از ورود،‌ تا شش ماه اجازه اقامت در خاک آمریکا را دارد.


مدارک مورد نیاز

۱- تکمیل فرم

۲- گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ سفر به آمریکا

۳- یک قطعه عکس ۵*۵

۴- اصل یا کپی دعوتنامه و مدارک دعوت کننده‌ (در صورت داشتن)

۵- رزرو بلیط و هتل

۶- مدارک شخصی

شناسنامه، کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت دوره ضرورت (برای آقایان)

۷- مدارک شغلی

برای صاحبین مشاغل: روزنامه رسمی تاسیس و تغییرات شرکت، مجور شرکت، کارت بازرگانی، پروانه وکالت، جواز پزشکی و …

گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی سه ماه آخر، لیست سوابق پرداخت حق بیمه

برای دانشجویان و دانش آموزان: گواهی اشتغال به تحصیل

۸- مدارک مالی

نامه تمکن مالی از بانک به زبان انگلیسی با درج مانده حساب، میزان گردش شش ماه آخر و معادل آن‌ها به دلار آمریکا، سند ملکی، گواهی سهام و …


مراحل درخواست ویزا

پس از تکمیل فرم‌ها و آماده سازی مدارک، مسافر باید اقدام به تعیین وقت در یکی از کنسولگری‌های آمریکا نماید. با توجه به اینکه کشور آمریکا در ایران کنسولگری ندارد، و طبق توصیه اداره مهاجرت آمریکا، ایرانیان می‌توانند به یکی از کنسولگری‌های آمریکا در ارمنستان (ایروان)، ترکیه (آنکارا)، امارات متحده عربی (دبی) مراجعه کنند. البته مراجعه ایرانیان به سایر کنسولگری‌های آمریکا نیز منع قانونی ندارد. مسافر می‌بایست در روز مصاحبه شخصا به همراه مدارک در کنسولگری مربوطه حضور یابد. در صورت موافقت کنسولگری با ویزای مسافر، وی می‌تواند تا زمان صدور ویزا در کشور محل مصاحبه بماند. همچنین می‌تواند به ایران برگشته و گذرنامه خود را جهت پیکاپ از طریق این شرکت به کنسولگری مربوطه ارسال نماید.


فرم‌ها و اسناد

چک لیست مدارک

فرم فارسی

وکالت‌نامه پیکاپ در دبی

وکالت‌نامه پیکاپ در آنکارا


تعرفه خدمات

Generated by wpDataTables

دریافت به روز رسانی و بیشتر

اندیشه های ذهنی به صندوق پستی شما